Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Z dniem 31 grudnia 2014 r. dobiega końca realizacja projektu "Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych" - jednego z 3 projektów systemowych zarządzanych przez FRSE w ramach PO KL. Celem projektu było dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wniosków z listy rezerwowej akcji Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej Comeniusa w roku 2012 i 2013. Była to innowacyjna - na skalę europejską – inicjatywa, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony Komisji Europejskiej i innych narodowych agencji.

W projekcie uczestniczyły 1534 osoby. Udział nauczycieli w szkoleniach za granicą miał ogromny wpływ na podniesienie jakości edukacji w macierzystych szkołach. Poznali oni m.in. nowe metody i techniki pracy oraz nabyli nowe kompetencje zawodowe i osobiste. Dzięki temu zajęcia są bardziej urozmaicone, a zadania w większym stopniu odpowiadają potrzebom i indywidualnym sposobom uczenia się uczniów. Kontakty nawiązane przez polskich nauczycieli z pedagogami z innych krajów europejskich były bardzo często początkiem współpracy między szkołami w ramach międzynarodowych projektów edukacyjnych  - Erasmus+ czy eTwinning.

Zachęcamy do przeczytania Podsumowania projektu "Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych"