
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na ekspertów oceniających projekty edukacyjne w projekcie systemowym „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych” finansowanym ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Do konkursu mogą przystąpić specjaliści w dziedzinie edukacji szkolnej (m.in. pedagodzy, doradcy metodyczni, szkoleniowcy, wizytatorzy, edukatorzy, pracownicy administracji publicznej zajmujący się edukacją, eksperci programów europejskich, ewaluatorzy).
Aby wziąć udział w konkursie należy:
- zapoznać się z Kryteriami wyboru ekspertów
- przesłać Formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganą dokumentacją pocztą tradycyjną lub dostarczyć osobiście do 12 kwietnia 2013 r. włącznie (decyduje data wpływu do FRSE) na adres:
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
ul. Mokotowska 43
00-551 Warszawa
z dopiskiem „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach proj. instytucjonalnych – Ekspert”
Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi osobami najpóźniej do dnia 22 kwietnia 2013 r. Spotkanie z wybranymi ekspertami w celu omówienia zasad oceny i przekazania wniosków odbędzie się dnia 25 kwietnia 2013 r. Nadesłanej dokumentacji nie zwracamy. Pytania dotyczące konkursu prosimy przesyłać na adres: apokrzywnicka@frse.org.pl
Konferencja w Tarnowie otwierająca 3 projekty POKL
Ponad stu przedstawicieli instytucji edukacyjnych, dyrektorów szkół oraz nauczycieli z województwa małopolskiego wzięło udział w konferencji „Zagraniczna mobilność nauczycieli i uczniów kluczem do podniesienia jakości w edukacji”, która odbyła się 4 marca w Tarnowie. Głównym celem wydarzenia była promocja projektów systemowych POKL realizowanych przez FRSE.Konferencję otworzyli Urszula Augustyn, posłanka na Sejm RP i z-ca przewodniczącego sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz członek rady FRSE, Krystyna Latała, wiceprezydent Tarnowa oraz Tomasz Bratek, zastępca dyrektora generalnego FRSE.
Podczas konferencji o potrzebie realizacji projektów mobilności w polskich szkołach przekonywali dr Jerzy Lackowski, dyrektor Studium Pedagogicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz dr Małgorzata Pamuła-Behrens, kierownik pracowni dydaktyki w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.Natomiast Beata Stępień, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu, oraz Ludwik Chruściel, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych z Tarnowa, zaprezentowali praktyczny aspekt szkoleniowych wyjazdów zagranicznych, a także korzyści, jakie te wyjazdy przynoszą dla nauczycieli i uczniów.Podczas konferencji pracownicy zespołów projektów systemowych realizowanych przez FRSE, przybliżyli cele i warunki uczestnictwa w projektach oraz odpowiadali na liczne pytania uczestników konferencji.
Spotkania informacyjne
Wkrótce na stronie pojawią się informacje o nadchodzących spotkaniach informacyjnych.
Materiały informacyjne
Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ulotką informacyjną projektu Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych: