Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Konferencja podsumowująca

ZAGRANICZNA MOBILNOŚĆ NAUCZYCIELI I UCZNIÓW KLUCZEM
DO PODNIESIENIA JAKOŚCI W EDUKACJI
.

Konferencja podsumowująca realizację projektów systemowych w latach 2012-2015

19 czerwca 2015 r. w sali konferencyjnej hotelu Novotel przy ulicy Marszałkowskiej 94/98 w Warszawie odbędzie się konferencja podsumowująca realizację projektów systemowych administrowanych w latach 2012-2015 przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji „Zagraniczna mobilność nauczycieli i uczniów kluczem do podniesienia jakości w edukacji.”

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji realizowała następujące projekty:

Projekty wspierały profesjonalny rozwój zawodowy uczestników poprzez dofinansowanie zagranicznych wyjazdów szkoleniowych. Udział w projekcie umożliwił instytucjom wysyłającym wprowadzenie nowych rozwiązań poznanych w trakcie mobilności. Ważnym elementem przedsięwzięć podejmowanych przez poszczególne instytucje okazało się też szkolenie językowe odbywające się przed wyjazdem, z którego chętnie korzystali uczestnicy mobilności zagranicznej.

Projekt systemowy bazował na zasadach programu Uczenie się przez całe życie z wykorzystaniem wieloletnich doświadczeń zebranych w trakcie realizacji programów Leonardo da Vinci i Comenius. Dzięki środkom przyznanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pojawiła się dodatkowa oferta dla nauczycieli i kadry edukacyjnej: możliwe stało się odbycie stażu lub szkolenia za granicą. Wśród różnorodnych form doskonalenia zawodowego dostępnych dla uczestników projektu największą popularnością cieszyły się dwa typy szkoleń: wizyty studyjne w regionach współpracujących z polskimi instytucjami i hospitacje lekcji w partnerskich szkołach.

Podczas konferencji zastanowimy się nad tym, jaki wpływ mają wyjazdy szkoleniowe uczniów i kadry edukacyjnej na poprawę jakości systemu edukacji i przedstawimy najlepsze przykłady dobrej praktyki. Ważnym punktem konferencji będzie debata „Jak korzystać z doświadczeń osób odbywających szkolenia i staże zagraniczne?” w której wezmą udział eksperci związani z edukacją oraz beneficjenci Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowy program konferencji jest dostępny w zakładce Program

Formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem

Termin rejestracji na konferencję upływa 15 czerwca 2015 r.

UWAGA! Do 8 czerwca trwa rejestracja na konferencję za zaproszeniem (rejestracja jest otwarta dla osób, które otrzymały e-mail z zaproszeniem), po tym terminie planujemy otworzyć rejestrację dla wszystkich zainteresowanych, więcej informacji dostępnych już wkrótce. • W razie pytań

  Kontakt

  Koordynator wydarzenia

  Anna Dębska
  adebska@frse.org.pl

  Promocja i Komunikacja

  Tadeusz Wojciechowski
  twojciechowski@frse.org.pl
  22 46 31 267

  Malwina Górecka
  mgorecka@frse.org.pl
  22 46 31 178