Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Konferencja „Zagraniczna mobilność nauczycieli i uczniów kluczem do podniesienia jakości w edukacji"

Tarnów, 4 marca 2013 r. 

Konferencja  promująca trzy projekty systemowe realizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, współfinansowane przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki):

 1. Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo.
 2. Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych.
 3. Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych.

Celem organizowanej konferencji jest przedstawienie możliwości uczestnictwa w zagranicznej mobilności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz programów europejskich – "Uczenie się przez cale życie" Comenius, Leonardo da Vinci pod kątem korzyści z nich wynikających zarówno dla uczestników, jak i szkół oraz instytucji, które reprezentują.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona aspektom jakościowym doskonalenia nauczycieli w obszarze edukacji ogólnej i zawodowej oraz podnoszeniu atrakcyjności oferty edukacyjnej szkół  zawodowych poprzez wykorzystanie zagranicznych staży, praktyk i kursów doskonalących kwalifikacje zawodowe nauczycieli. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli samorządów terytorialnych, dyrektorów szkół oraz nauczycieli zainteresowanych realizacją zagranicznych wyjazdów na praktyki i szkolenia.

Podczas konferencji zostaną przedstawione założenia 3 projektów systemowych, realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. • W razie pytań

  Kontakt

  Monika Franaszek

  tel. +48 22 463 16 81;

  e-mail: m.franaszek@frse.org.pl